Σχοινάκι: Το όπλο για τέλειο σώμα και 5 λόγοι για να το επιλέξετε
15/08/2016
Ελλάδα: Νέα αυτοκτονία συγκλονίζει – Νεαρός άνδρας κρεμάστηκε σε σχολείο
16/08/2016
Όλα

Ο 26χρονος αθλητής κατέκτησε το δεύτερο χρυσό μετάλλιο της Ελλάδας στους Ολυμπιακούς Αγώνες του Ρίο

O Λευτέρης Πετρούνιας απέδειξε πως είναι ο απόλυτος κυρίαρχος των κρίκων και στο Ρίο, καθώς με μία φανταστική εμφάνιση στον τελικό του αγωνίσματος κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο, το δεύτερο της Ελλάδας σε αυτούς τους Ολυμπιακούς Αγώνες.   Στην κατάμεστη Ολυμπιακή Αρένα του Ρίο, ο 26χρονος Έλληνας πρωταθλητής εκτέλεσε άψογα το πρόγραμμά του, συγκεντρώνοντας 16.000 βαθμούς. Στη δεύτερη θέση βρέθηκε ο Βραζιλιάνος Αρτούρ Ζανέτι, ενώ το χάλκινο μετάλλιο κατέκτησε ο Ρώσος Ντένις Αμπλιαζίν